בחרו עמוד

ייעוץ משפטי – ליטיגציה מסחרית ופלילית

יניב גבריאל ושות’ – משרד עורכי דין ויועצי מס הינו אחד המשרדים המובלים והבולטים בארץ, המונה צוות משפטי של עורכי דין וביניהם כמה מן המשפטנים הבכירים במדינה .

לצורך מתן מענה משפטי מקצועי ודווקני, יניב גבריאל ושות’ – משרד עורכי דין ויועצי מס 
מחולק למחלקות ייעודיות, אשר כל אחת ואחת מהן מתמחה ומתמקצעת בתחום ספציפי וייחודי. 

בין מחלקות המשרד ניתן למנות את מחלקת המיסוי, המתמחה בטיפול בתיקי מיסוי אזרחיים,  
מיסים פליליים ומיסים בינלאומיים, מחלקת דיני עבודה ומחלקות נוספות המתמחות בתחומים 
ייחודים אחרים.

מחלקת הליטיגציה עוסקת בייצוג והופעה בבתי המשפט, ייעוץ משפטי שוטף בתחומים נרחבים ,במתן חוות דעת משפטיות ובהערכת סיכויי תביעה והגנה 

מחלקת הליטיגציה מתמחה, בין השאר, בניהול תביעות בענייני מקרקעין, פינוי וסילוק יד, פירוק שיתוף, שימושים חורגים, תביעות כספיות, חוזים, בנקאות, הליכי בוררות, הפקעה ופיצוי בגינן, עתירות מנהליות, מכרזים ענייני תכנון ובנייה ובג”צים, תביעות אזרחיות, תביעות מסחריות, תביעות דיירים תביעות ועד הבית, תביעות נזק, ייצוג בהליכי תביעה עוד טרם עריכת כתב תביעה ובכלהשלבים, ייצוג בהליכי הגנה בכל השלבים, סעד זמני דחוף או בהול, צווים זמניים וקבועים (צו מניעה, צו עשה, צו אל תעשה), בקשות שונות מבית המשפט, צווי עיקול לפני הגשת תביעה ואחריה 

מחלקת הליטיגציה מלווה את לקוחות המשרד בכל השלבים המשפטיים בבתי המשפט ובערכאות השונות, תוך מתן חשיבות עליונה למקצועיות ולשירות יעיל ואישי 

מחלקת הליטיגציה אמונה על מאות התדיינויות מידי שנה ומעניקה ייצוג ללקוחותיה בהתדיינותם בכל הערכאות המשפטיות, בתי הדי ן, ועדות למיניהן ,בוררויות, תוך התחשבות בצרכים ובמטרות הלקוח .

ליטיגציה – להגיע מוכנים לבית המשפט 
ליטיגציה נחשבת לתחום התמחות בפני עצמו בעולם המשפט. ליטיגציה דורשת מעורך דין מיומנויות וכישורים כגון בקיאות עמוקה במקצוע, כישורים דמגוגיים, יושרה מקצועית ועוד.  

מהי ליטיגציה  ? 
המילה ליטיגציה מתייחסת לתהליכי התדיינות בבית המשפט. 
קיימים שני סוגים של ליטיגציה:

 • ליטיגציה מסחרית – ייצוג בבית המשפט בסוגיות אזרחיות.
 • ליטיגציה פלילית – ייצוג בבית המשפט בתחום הפלילים.

החשיבות של עורך דין המתמחה בתחום של ליטיגציה
כיום פושטת ההכרה בעולם המשפטי, שעורך דין מן השורה, אשר מנהל את עסקיו של הלקוח ביום יום, אינו בהכרח המועמד המתאים ביותר לייצוגו בפני בית המשפט.

התחום של ליטיגציה דורש מיומנות מיוחדת. עורך דין ליטיגציה הוא מומחה ביצירת תקשורת טובה בין הגורמים השונים הנוכחים בעת משפט : עדים, תובע, שופט וכו’. רק הבנה מעמיקה של מערכת היחסים המורכבת שנרקמת בבית משפט, מאפשרת לעורך דין מומחה בתחום של ליטיגציה לפעול למען האינטרסים של הלקוח שלו בצורה המיטבית. 

עורך דין שמתמחה בתחום של ליטיגציה הוא כריזמטי, מהיר חשיבה, בעל כושר שכנוע טוב ויכולות מניפולציה גבוהות. לכן, רוב המשרדים של עורכי דין בארץ מפעילים כיום מחלקות מיוחדות של ליטיגציה, אשר מתמחות בהכשרת עורכי דין למשימה של ייצוג לקוחות בבית משפט. 

יניב גבריאל ושות’ – משרד עורכי דין ויועצי מס כולל סל מקיף של שירותים משפטיים במגוון תחומים.

תחומי ההתמחות העיקריים שלנו הם  דיני מיסיםדיני עבודהמשפט פליליהוצאה לפועל ופשיטת רגלהלבנת הוןמשפט מסחרי , משפט מנהלי ועתירות , קניין רוחני , דיני תעבורהגישור , ליטיגציה מסחרית ופלילית , דיני בנקאות , דיני אינטרנט וסחר אלקטרוני , דיני לשון הרע , דיני ערבותרשויות מקומיות.

ליטיגציה מסחרית ופלילית

ליטיגציה היא מיומנות משפטית הנתפסת כנישה של התמחות נפרדת במשרדי עורכי דין רבים בארץ ובעולם. מלאכת ליטיגציה מצריכה שילוב נדיר בין מספר תכונות מרכזיות כגון: יושרה אינטלקטואלית, בקיאות מקצועית יכולת דמגוגית ווירטואוזיות.

ליטיגציה נתפסת כפרקטיקה נישתית במערך המשפט ועריכת הדין בישראל והיא רלוונטית עבור כל לקוח אשר תיקו מיועד להגיע לדיון בבית דין, בית משפט או כל ערכאה משפטית נוספת.
עורך דין המתמחה בענייני ליטיגציה צריך להיות בקיא בסדרי הדין של כל הליך משפטי, צריך לדעת כיצד לייצג כל לקוח בערכאה המשפטית וצריך להפגין כריזמה, כושר ביטוי ורמת התנסחות גבוהה ולהיות מניפולאטור ודמגוג ממולח.

מהו תפקידו של הליטיגטור ?

במשך שנים, מלאכתו של עורך הדין בבית המשפט לא הופרדה ממלאכת הליטיגציה, כאשר עבודתו של עורך הדין נסובה סביב יכולתו להימצא בסיטואציות של דיון משפטי דינאמי ומורכב להבין את טענות הצדדים היריבים ולהגיב במיידיות לטענות הקטגוריה עם דמגוגיה משכנעת, תוך הפגנת בקיאות מעמיקה בדין הישראלי וחתירה לניצחון התיק.
רק בשנים האחרונות, הוגדרה הליטיגציה כתחום התמחות נישתי בתחום עריכת הדין, עובדה שעודדה משרדים רבים להקים מחלקות נפרדות העוסקות בטיפול בסוגיות המצריכות ליטיגציה משפטית.

אילו שירותי דין ליטיגציה מפעילים משרדי עורכי הדין בארץ ?

משרדי עורכי הדין בארץ מפעילים, בנוסף לסל שירותי הדין הסטנדרטי, גם מחלקה שכל התמחותה, מרצה ופועלה מתרכז במתן שירותי ליטיגציה עבור תביעות פליליות ואזרחיות, לרבות: תביעות מסחריות (ליטיגציה מסחרית), תביעות כספיות, תביעות נזיקין ותביעות חוזיות.

כיצד תבחרו נכונה את הליטיגטור הראוי למשימה ?

בשונה משירותים משפטיים סטנדרטיים, המוצעים ללקוחות משרדי עורכי הדין, הרי שמלאכת הליטיגציה דורשת סל של כישורים יוצאי דופן, זאת מעבר לבקיאות ולהתמצאות בחוק הנדרשת מכל עורך דין ממוצע.

אם ברצונכם לבחור את הליטיגטור הראוי לייצג אתכם בבית המשפט, מוטב לקבוע פגישה מקדימה ולברר את הפרמטרים הבאים:

 • מהו תחום התמחותו של הליטיגטור ומהו הוותק שצבר כמומחה ליטיגציה.

   

 • מהו הרקע האקדמי של הליטיגטור.
 • האם מדובר בליטיגטור המשתייך למשרד עורכי דין אשר צבר מוניטין רב בתחום הייצוג בבתי משפט וזכה בתיקים רבים ?
 • כישורים אישיים – על מומחה ליטיגציה להפגין את התכונות והכישורים האישיים הבאים: בעל כושר ביטוי והתנסחות גבוה, דמגוג, תחכום ופלפול, תיאטרלי, בעל אינטליגנציה רגשית, אמיץ, ידען, משפטן מעולה ומקורי, בעל יושרה, נאמנות ללקוח, למדן, בעל אישיות משפיעה, שוחר דעת, חוכמה, וירטואוז ואסטרטג היודע להוביל לניצחון ולתוצאה הטובה ביותר ללקוח.
 • ליטיגטור המכבד את ייעודו לא יחסוך בירור יסודי ומעמיק משל עצמו ויחקור את הסוגיה מחדש. למרבית הפלא, זווית הראיה של הליטיגטור מלמדת כמעט תמיד שלכל בעיה יש עוד צדדים שהמעורבים בה לא יכולים לראות למרות שזו המומחיות שלהם משום שהם בעין הסערה. 
 • ליטיגטור לומד בקפידה את כל הדמויות הפועלות, את דרכי התנהלותן והחשיבה שלהן, כדי להיות מסוגל להיכנס לעורן ולהצליח לחזות איך יפעלו בתנאים נתונים חדשים. 
 • ליטיגטור טוב הוגה ומכין אסטרטגיה וטקטיקה מראש, הרבה הרבה זמן לפני שהיא נחשפת על ידי הצד השני. הוא אוסף את העובדות ומתכנן את הראיות והעדויות לפרטי פרטים. הליטיגטור איננו סומך על ניסיונו או על בטחונו במומחיות או בכנות של העדים שלו. הוא מכין את עצמו מפני כל הפתעה אפשרית ו”סוגר” כל פינה שאפשר להעלות על הדעת, הרבה הרבה זמן לפני פתיחת המשפט כפי שאדם לא מיומן לא יכול לעשות..
 • הרבה מעבודת הליטיגטור בשלבי ההכנה נראית כמו עבודת בילוש. (את זה אוהבות סדרות הטלוויזיה). הליטיגטור מחפש ראיות, שולח את הלקוח להביא לו עוד, וגם יוזם איסוף בעצמו בעזרת מומחים במידת הצורך. הרשםקול – הטייפרקורדר הוא ידידו הנאמן של הליטיגטור. ככל שהיריב מתוחכם יותר, בעל אמצעים גדולים יותר ועם אינטרס כלכלי גדול יותר, כן מתחייבת עבודת איסוף, על דרך ההוכחה הפוזיטיבית או על דרך השלילה באופן מוקפד יותר. 
 • ליטיגטור טוב מגיע לדיון רגוע כשהו יודע בדיוק איך הדיון יתנהל, מה יטען כל צד ומה יוחלט בו. שום דבר אסור שיישאר ליד המקרה.  ואם בכל זאת קרה דבר מה לא צפוי, שהרי גם מנגד ניצב ליטיגטור. צריך מידה הגונה של ידע נסיון וכישרון כדי להתמודד. לפעמים רגע או שנים של גמגום או חוסר בהירות מילולית יכול להרוס מסד נתוני אמת שלם ומוצק. 
 • ליטיגטור טוב צריך להיות בעל קשב רב ומפוצל. הוא צריך להיות מסוגל לעקוב ולנווט אחר תגובות השופט, העד ופרקליט הצד שכנגד בו זמנית, להיות זהיר וגמיש במידת הצורך כדי שלא יוכשל. כך הוא יודע היכן להרחיב, היכן לקצר, על מה להתעקש, ואת מה להימנע מלהבליט. זוה מיומנות אישית מיוחדת. וכדי להראות לכם שהקשב שלי מפוצל דיו, אל תחשבו ששכחתי את הצורך לעקוב אחר הקלדנית המקלידה את הפרוטוקול. לפעמים היא עוצרת דווקא כשנאמרות מילים חשובות, או סתם מתעורר החשש שהיא לא הבינה מה שצריך ממה שנאמר, והקלידה משהו שאחר כך יהיה הרסני. 
 • ליטיגטור טוב צריך להבין בבני אדם. הוא צריך דעת לקרא את תגובותיהן ולהגיב במקום הנכון בעוצמה הנכונה. הוא צריך לדעת עם מי להיות אדיב ומנומס, והיכן להפגין כח וקשיחות. היכן ללכת סחור סחור והיכן לנעוץ חץ במרכז המטרה בתנועה תיאטרלית מרהיבה, כמו מטדור, או לירות בליסטראות.
 • את הליטיגטור אתם רואים בבית המשפט, כשהוא קוצר את פירות עמלו, או כשהוא מתעמר בלשון מושחזת בעדי הצד שכנגד בחקירה נגדית, אבל רק מעטים יודעים שהכישרון האישי הדרוש איננו מצטמצם בהופעה מרשימה. עבודה קפדנית והעמקה בחוק חשובים עד למאד. 
 • אגב, הליטיגטור הוא היחיד מבין כל עורכי הדין, “פועלי המשפט”, שמעז לעמוד ולטעון שיש לשנות את ההלכה הנוהגת, שהפירוש לחוק שניתן עד היום הוא שגוי. הוא היחיד העומד מול רשויות השלטון ודורש מבית המשפט לקבוע שהרשות טועה. יכולת העמידה הזו, היא לבדה דורשת מרכיבי אישיות מיוחדים, שאף שיטת לימוד או אימון לא יכולה להחליף. לפעמים גם הגיל הוא כלי. ואם אומרים שהליטיגטור הוא מומחה למניפולציות, מניפולטור בן מניפולטור,זה לא יכול להעליב אותו. כי הרי זו האמת הפשוטה, וחכמה וידע עומדים נכלמים אם מניפולטור נאור איננו עומד לשרתם בקודש.

יניב גבריאל ושות’ – משרד עורכי דין ויועצי מס מתמחה בכל מגוון הנושאים של הליטיגציה, בין היתר : 

ליטיגציה אזרחית-מסחרית :

 • תביעות כספיות אזרחיות ;
 • הליכים דחופים למתן צווים זמניים: צווי מניעה עיקולים, כינוס נכסים ועוד ;
 • תובענות ייצוגיות, תובענות נגזרות ;
 • הליכים משפטיים בתחום דיני חדלות פרעון: הקפאת הליכים, כינוס, פירוק, פשיטת רגל ;
 • ליטיגציה אזרחית בתחום ההגבלים העסקיים ;
 • ייצוג נתבעים בתביעות בגין רשלנות מקצועית :
 • רשלנות רפואית על כל גווניה ותחומיה ;
 • הליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה בכל הערכאות ;
 • הליכים משפטיים בתחום דיני המס .
 • עתירות לבית המשפט הגבוה לצדק (בג”צ) ;
 • עתירות מינהליות: מכרזים, תכנון ובניה, עובדים זרים וכיוצ”ב ;
 • ועדות חקירה ממלכתיות; ועדות בדיקה ציבוריות ופרלמנטריות ;
 • שימועים מינהליים בפני רשויות שונות ;
 • מעורבות בייעוץ, סיוע, וטיעון בהליכי חקיקה ראשית וחקיקת משנה, בכנסת, בפני הממשלה ורשויות מינהליות רלוונטיות .

ליטיגציה פלילית :

 • עבירות פליליות ;
 • עבירות על חוקי דיני ניירות ערך ;
 • עבירות מיסוי ;
 • עבירות הקשורות לאישור הלבנת הון ;
 • עבירות על חוק ההגבלים העסקיים ;
 • עבירות בתחום הגנת הסביבה ;
 • עבירות בתחומי רישוי, ובכלל זה תכנון ובניה ;
 • עבירות צבאיות .

לסיכום, אם תיקכם נידון בבית משפט וברצונכם לקבל ייצוג הולם לצדקתכם בבית המשפט ואגב כך להגביר את סיכוייכם לניצחון בבית המשפט – שכרו את שירותיו של עורך דין המתמחה בענייני ליטיגציה אזרחית או פלילית.

יניב גבריאל ושות’ – משרד עורכי דין ויועצי מס מייעץ לחשודים בחקירה ומייצג נאשמים בבתי המשפט.

  ליצירת קשר עם
  יניב גבריאל ושות' משרד עורכי דין ויועצי מס
  נא למלא את הפרטים הבאים:


   

  התקשרו למשרדנו  – 1-700-700-088 ונוכל להעניק לכם עזרה משפטית ומקצועית ראשונה, או לתאם פגישה דחופה.